рус укр
Головна \ Лікування \ чоловіча безплідність
Лікування чоловічої безплідності Запоріжжя

Шлюб слід вважати безплідним, якщо вагітність не настає протягом року нормального статевого життя без застосування протизаплідних засобів. Жінка проходить обстеження у жіночій консультації у гінеколога, чоловік обстежується у андролога.

Відомо, що близько 25% пар стикаються із проблемами при зачатті дитини. Це можуть бути легковиправні помилки щодо статевого життя, так і серйозні захворювання. Згідно з даними ВООЗ, внесок чоловіків і жінок у безплідний шлюб становить: 11% - неясна причина, 41% - тільки жінки, 24% - чоловіки і жінки, 24% - тільки чоловіки.

Найчастішими причинами чоловічої безплідності є: запальні урогенітальні захворювання, вроджений або набутий гіпогонадизм, варикозне розширення вен насіннєвого канатика (варикоцеле), крипторхізм, інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом, збудниками яких є хламідії, мікоплазми, віруси), пагуб неправильний спосіб життя.

В організмі чоловіка можуть порушуватися як розмноження та дозрівання статевих клітин, так і виникати перешкоди на шляху їх виведення.

Безпліддя, пов'язане з порушенням сперматогенезу, виникає внаслідок грубого на статеву систему. А саме, вірусного пошкодження сперматогенних клітин при епідемічному паротиті (свинці), радіаційному та хімічному впливі. Чи не останню роль відіграють генетичні відхилення розладів сперматогенезу (делеції Y хромосоми, патологія рецепторів тестостерону). Ці випадки безпліддя зазвичай супроводжуються гормональними порушеннями і при сприятливому збігу обставин можуть бути вилікувані гормональною корекцією.

Наступним варіантом чоловічої безплідності є пошкодження сперматозоїдів на шляху виведення. Ушкодження їх структури та функції найчастіше виникає в результаті інфекційного процесу в передміхуровій залозі та насіннєвих бульбашках. Середовище, в якому знаходяться сперматозоїди (насіннєва плазма) виробляється в основному цими залозами, а інфекція, що проживає в них, а також лейкоцити, що борються з нею, змінюють «умови проживання» сперматозоїдів аж до їх повної загибелі. Лікування такої безплідності полягає насамперед у протиінфекційних та протизапальних заходах. Найчастіше таке безпліддя має сприятливий прогноз.

Лікування спрямоване на відновлення нормальної роботи статевої системи шляхом зменшення шкідливих впливів (наприклад, інфекції) та стимулювання ослаблених фізіологічних процесів (вітамінотерапія, фізіотерапія, при необхідності призначаються гормональні препарати в індивідуальних дозах).

Крім того, вузька стежка, по якій проходять сперматозоїди (просвіт сім'явивідної протоки не більше 0.5 мм) може бути закрита. Це буває у пацієнтів, які перенесли раніше запалення статевих шляхів, коли безповоротно втрачається їхня прохідність. І щоб їх відновити, необхідна складна операція, що дозволяє в обхід закупореним протокам створити новий шлях для сперматозоїдів.

Ще більш складна ситуація при вродженій відсутності сім'явивідних проток. При цьому єдиним виходом є отримання сперматозоїдів шляхом біопсії яєчка з подальшим використанням для штучного запліднення.

Діагностика та лікування чоловічої безплідності

Діагностика безплідності у чоловіків повинна включати анамнез, обстеження пацієнта, об'єктивне дослідження статевих органів, ендокринну функцію яєчок, надниркових залоз, гіпоталамо-гіпофізарну систему, аналіз еякуляту, біопсію яєчок, генітографію.

Важливими є аналіз сперми (що дозволяє визначити наявність, число сперматозоїдів та оцінку рухливості) та аналіз крові на вміст гормонів (необхідних для нормального дозрівання статевих клітин). При необхідності проводять тести на сумісність сперми пацієнта та середовища статевих шляхів партнерки, а також можливе дослідження під мікроскопом маленького шматочка яєчка, який забирають під час спеціальної операції – біопсії.

Методи лікування:

1. Гормональна корекція

2. Протизапальна терапія

3. Антибактеріальна терапія (за показаннями)

4. Вітамінотерапія

5. Фізіотерапія

У нашій клініці лікар андролог, к.м.н. Горбатий Микола Анатолійович, зможе підібрати індивідуальний метод та курс лікування, який підходитиме саме вам!

Для запису на консультацію ви можете зателефонувати за номерами:

+38(067)327-74-24, +38(050)709-47-17.

Мы в соцсетях: instagram facebook youtube
Пред.
Закрыть
След.