рус укр
Головна \ Лікування \ Еректильна дисфункція
Еректильна дисфункція - діагностика та лікування у Запоріжжі

Еректильна дисфункція (ЕД) - патологічний стан, який характеризується стійкою (більше 1 міс) нездатністю чоловіка досягати та/або підтримувати ерекцію для здійснення статевого акту, від якого обидва сексуальні партнери отримують сексуальне задоволення.

За даними Массачусетського дослідження, поширеність ЕД групи чоловіків віком від 40 до 70 років у Бостонському регіоні становить 52 %.

За даними Кельнського дослідження, поширеність ЕД серед чоловіків віком від 30 до 80 років становила 19,2%.

Причини ризику: вік, артеріальна гіпертензія, гіперглікемія, гіперліпідемія, гіподинамія, ожиріння, куріння, зловживання алкоголем, прийом наркотиків.

Етіологія ЕД:

-васкулогенна (артеріальна, венозна, артеріовенозна);

-нейрогена;

-Гормональна;

-психогенна;

-Зумовлена ​​структурними/анатомічними дефектами статевого члена;

-внаслідок прийому лікарських препаратів.

Діагностика ЕД:

-анамнез;

-Сексуальний анамнез (використання шкали МІЄФ);

-фізикальне обстеження органів статевої системи, серцево-судинної, ендокринної, нервової систем Чоловікам старше 45 років обов'язково проводять пальцевий ректальний огляд;

-лабораторна діагностика: цукор крові, ліпідограма, загальний та вільний тестостерон.

Додаткові тести: ПСА – у разі підозри на рак передміхурової залози, пролактин, ФСГ, ЛГ – при зниженні рівня тестостерону.

Спеціальні тести:

-оцінка нічних ерекцій за допомогою RigiScan;

-інтракавернозний ін'єкційний тест з алпростадилом;

-ультразвукове дослідження статевого члена та кавернозних артерій у дупплекс режимі;

-реофалографія.

                                          Лікування ЕД

1. Перший етап: визначення та лікування <<вилікуваних>> причин ЕД, зміна стилю життя та усунення факторів ризику, надання необхідної інформації пацієнту та партнеру щодо поліпшення сексуального життя.

2. Другий етап: визначення потреб та очікувань пацієнта та партнера від терапії, прийняття загального рішення щодо способу лікування.

- Перша лінія лікування ЕД: інгібітори фосфодіестеоази 5-го типу (ІФДЕ5). На сьогоднішній день дотсупні такі ІФДЕ5: силденафіл, варденафіл, тадалафіл, аванафіл.

За ефективністю відновлення еректильної функції відомі ІФДЕ% не відрізняються між собою. ІФДЕ5 не впливають негативно на скорочувальну здатність міокарда, серцевий викид та вживання кисню. Варто зазначити, що одночасне застосування нітратів та ІФДЕ5 абсолютно протипоказане; ІФДЕ5 та антигіпертензивних препаратів на асоціюється з підвищенням ризику ускладнень з боку серцево-судинної системи; ІФДЕ5 з альфа-блокаторами через певні умови можуть підвищувати ризик розвитку ортостатичної гіпотензії.

-Друга лінія лікування ЕД: інтракавернозні ін'єкції алпростадилу, вакуумні пристрої (ЛОД-терапія), інтрауретральні введення алпростадилу.

3. Третій етап: оцінка результатів лікування (вплив лікування на еректильну функцію, побічні реакції, задоволеність пацієнта лікуванням).

4. Четвертий етап: модифікація терапії (зміна дозування, препарату, консультації щодо особливостей застосування ІФДЕ5).

За відсутності ефекту обговорення з пацієнтом та партнером можливості переходу до іншої лінії лікування: ЛОД0 терапія, інтракавернозна/інтрауретральна терапія алпростадилом, ендофалопротезування.

Лікування ЕД у певної категорії пацієнтів

1. Лікування ЕД при дефіциті тестостерону;

-Проводиться тестостеронзамісна терапія;

-тестостеронзамісна терапія протипоказана пацієнтам з аденокарциномою передміхурової залози;

-лікування післятравматичної ЕД у молодих пацієнтів

2. У молодих пацієнтів, які перенесли травму тазу чи промежини, для відновлення еректильної функції рекомендується хірургічна реваскуляризація статевого члена.

3. Наявність у пацієнта венооклюзивної дисфункції є протипоказанням для виконання хірургічної реваскуляризації статевого члена.

4. Лікування ЕД у пацієнтів з вираженими психологічними захворюваннями проводиться психотерапія як самостійно, і у комбінації коїться з іншими терапевтичними методами.

У нашій клініці Елітклініці лікар уролог-сексопатолог, к.м.н. Горбатий Микола Анатолійович зможе підібрати індивідуальний метод та курс лікування, який підходитиме саме вам!

Для запису на консультацію ви можете зателефонувати за номерами:

+38(067)327-74-24, +38(050)709-47-17.


 


Мы в соцсетях: instagram facebook youtube
Пред.
Закрыть
След.